Fotografia smartfonem

W obecnych czasach telefony komórkowe nie spełniają już tylko funkcji urządzeń, za pomocą których możemy się skontaktować z innymi, ale dają nam o wiele więcej możliwości niż kiedyś. Dzięki dostępowi do Internetu możemy korzystać z portali społecznościowych, słuchać muzyki, czytać e-booki, czy nawet oglądać seriale. Smartfon może też posłużyć do gry w kasynie online Spin Palace, na przykład w Wheel of Whinners.

Aparaty, w które wyposażone są obecne smartfony, pozwalają na robienie niemal profesjonalnych zdjęć i wstawianie ich do sieci. Jakich zasad należy przestrzegać, aby zdjęcie wykonane telefonem mogło zasłużyć na miano profesjonalnego? Oto kilka rad, które powinny Ci pomóc.

Profesjonalne zdjęcia telefonem

Po pierwsze, trzymaj telefon nieruchomo i stabilnie lub użyj statywu. Trzęsąca się ręka spowoduje rozmazanie obrazu i nieostry kadr.

Fotografie powinny być zawsze robione w poziomie, aby „złapać” jak najwięcej obrazu i zagospodarować cały kadr. Pionowo możemy fotografować wysokie budynki lub samych siebie, robiąc selfie.

Aby zdjęcie było ciekawsze, można zastosować zasadę trójpodziału, która polega na takim ustawieniu kadru, aby cztery linie dzieliły kadr na dziewięć równych prostokątów. Miejsca w których linie się przecinają, to tak zwane mocne punkty, w których powinno się umieścić najważniejsze elementy zdjęcia, na przykład oczy modela/modelki, jeśli jest to portret. Aby było łatwiej, można włączyć taką opcję w ustawieniach aparatu, jeśli urządzenie posiada taką funkcję.

Bardzo ważne w fotografii jest oświetlenie. W smartfonie możemy je ustawić automatycznie lub ręcznie zmieniać ostrość światła, w zależności od warunków. Najtrudniej jest wykonać dobre zdjęcie w nocy, ponieważ telefony radzą sobie nieco gorzej w takich warunkach. W tym przypadku można skorzystać z dodatkowych urządzeń, które podłącza się do smartfona.

Aby wykonać dobre zdjęcie, najpierw przetestuj wszystkie tryby Twojego aparatu i zapoznaj się z dostępnymi funkcjami. Nigdy nie rób zdjęć pod słońce, ustaw się tak, aby mieć je za plecami.

Nie korzystaj z lampy błyskowej, jeśli nie musisz. Diody LED, w które wyposażone są telefony sprawiają, że zdjęcie przybiera chłodną kolorystykę i wygląda blado.

Chwyć za smartfon i do dzieła!